Etusivu Vuokrattavat kohteet 21.8 m² Pietarinkatu 16 C, 00140 Helsinki 1h+kk+kph+parvi – Oikotie 23287471

750 € 21,8 m²

Pietarinkatu 16 C, Ullanlinna, Etelä-Helsinki, Eteläinen, Helsinki 1h+kk+kph+parvi

Vuokra
750 €
Asuinpinta-ala
21,8 m²
Huoneita
1
Kerros
2
Kaupunginosa
Ullanlinna, Etelä-Helsinki, Eteläinen
Kaupunki
Helsinki

Viihtyisä ja rauhallinen, hiljattain pintaremontoitu yksiö huippusijainnilla Ullanlinnassa!

Lähetä vapaamuotoinen vuokrahakemus sähköpostilla, jossa kerrot itsestäsi ja asunnon tarpeestasi: // Inquiries by e-mail, tell us a little about yourself and your need for an apartment: jukka.kivela@asuntomyyjat.com / 0458022454

Asunto on heti vapaa!

Viihtyisä ja rauhallinen, hiljattain pintaremontoitu yksiö huippusijainnilla Ullanlinnassa! Tämä koti sijaitsee sisäpihan rakennuksessa, ylimmässä asuinkerroksessa ja ikkunanäkymät ovat sisäpihoille päin.

Huoneistossa on valkoiseksi maalatut seinät ja uusittu laminaattilattia. 3,6 m huonekorkeus tekee asunnosta huomattavasti neliöitään tilavamman tuntoisen ja eteisen päällä oleva nukkumaparvi säästää kätevästi tilaa. Vaihtoehtoisesti voit sijoittaa sängyn oleskelutilaan ja käyttää parvea säilytystilana.

Keittiö on sopivasti erillään omassa nurkkauksessaan, silti avoinna asuinhuoneistoon päin. Keittiön tunnelmallinen ikkuna tuo sisään päivänvaloa, ja näkymät ovat naapuritalon puutarhapihalle päin. Keittiön varustukseen kuuluu jenkkikaappi, sähköliesi ja liesituuletin.

Tilavassa kylpyhuoneessa on valkoiset kaakeliseinät ja vaalea lattia, lattialämmitys sekä pyyhepatteri. Tilaa on myös edestä täytettävälle pyykinpesukoneelle, mutta halutessasi voit myös käyttää taloyhtiön ilmaista pesutupaa ja kuivaushuonetta.

Eteisestä on käynti nukkumaparvelle. Huoneiston kaksinkertainen ulko-ovi eristää ääntä ja lisää asumismukavuutta. Säilytystilaa löytyy eteisen komerosta ja oleskelutilan kaapistosta.

Taloyhtiön on remontoinut juuri rappukäytävät ja kaikki kosteat tilat.

Alueena Ullanlinna tunnetaan upeista rantakaduista sekä merinäköaloja tarjoavista kahviloista ja ravintoloista. Meripuistoon on matkaa vain 300 metriä. Lähin ratikkapysäkki sijaitsee viereisellä kadulla. Kaikki ydinkeskustan palvelut ovat hetkessä saavutettavissa.

Perustiedot

Sijainti
Pietarinkatu 16 C, 00140 Helsinki
Kaupunginosa
Ullanlinna, Etelä-Helsinki, Eteläinen
Kohdenumero
20333061
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
21,8 m²
Kokonaispinta-ala
21,8 m²
Pinta-alojen lisätiedot
isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h+kk+kph+parvi
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jenkkikaappi. Varustus: liesituuletin.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Suihkuverhotanko, Allaskaappi. Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peili, kiinteät valaisimet.
Tulevat remontit
2024-2027 normaaleja huolto- ja korjaustoimia - paloa hidastavan jäteaseman suunnittelu ja toteutus - yhtiön vastuulla olevien IV-kanavien virheiden korjaukset - Julkisivujen peruskorjaus / maalaaminen
Asumistyyppi
Vuokra

Hinta

Vuokra
750 €
Vuokra-aika
Toistaiseksi voimassa oleva. Vuokrasopimus solmitaan toistaiseksi voimassa olevana, vuokralaisen ensimmäinen irtisanomisajan ajankohta on aikaisintaan 11 kuukauden kuluttua vuokrasopimuksen alkamisesta

Asuinkustannukset

Vesimaksu
23 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto-osakeyhtiö Alppi
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Huoneistojen lukumäärä
70
Kerroksia
2
Hissi
Ei
Rakennusmateriaali
tiili
Energialuokka
F2013
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin omistus
Oma
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Kaavoitustiedot
Helsingin kaupunki

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Kadunvarsipysäköinti. Asukas voi hankkia Helsingin kaupungilta asukaspysäköintitunnuksen
Yhteiset tilat
talopesula, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, kaapeli-tv. Taloyhtiössä muuta: Vuokraan sisältyy DNA 10M kaapeli taloyhtiölaajakaista, lisänopeudet edullisesti suoraan operaattorilta. Vuokralainen hankkii modeemin. Taloyhtiön asukkaiden käytössä ilmainen pesutupa ja kuivashuone. Pyörille telineet sisäpihan suojassa.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu.

Uusimmat artikkelit

Katso kaikki ajankohtaiset