Etusivu Vuokrattavat kohteet 62 m² Pyynikintori 1 A, 33230 Tampere 2h+avok+kph+vh – Oikotie 23112192

1 190 € 62 m²

Pyynikintori 1 A, Amuri, Pyynikinrinne, Pyynikki, Tampere 2h+avok+kph+vh

Vuokra
1 190 €
Asuinpinta-ala
62 m²
Huoneita
2
Kerros
3
Rakennusvuosi
1928
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Amuri, Pyynikinrinne, Pyynikki
Kaupunki
Tampere

Upea valoisa kaksio rauhallisesta taloyhtiöstä Pyynikintorin laidalta.

Tilava olohuone yhdistyy hyvin varusteltuun keittiöön. Kodinkoneet ovat integroituina, joka tekee keittiöstä todella tyylikkään. Induktioliesitaso on tehokas sekä turvallinen. Arvokasta säilytystilaa tässä kodissa riittää, makuuhuoneen yhteyteen on rakennettu iso vaatehuone. Laatoitetussa kylpyhuoneessa on paikka ja liitännät pyykinpesukoneelle.

Rauhallisen Amurin sijainti on loistava, keskusta sekä Pyynikin upeat lenkkeilymaastot löytyvät kävelymatkan päästä. Vapaapäivää on mukava mennä viettämään esimerkiksi Särkänniemen huvipuistoon, joka sijaitsee kivenheiton päässä. Sijaintinsa takia Amuri sopii hyvinkin esimerkiksi lapsiperheille sekä vanhemmalle väestölle. Amurissa sijaitsee päiväkoti sekä Tampereen kansainvälinen koulu.

Uinti Pyynikin uimahallissa, päiväkahvit Amurin Helmessä tai iltalenkki Pyynikin kauniissa luonnon maisemissa – nämä kaikki ovat mahdollisia Amurin läheisyydestä.

Hae tätä asuntoa kätevästi osoitteessa www.asuntohakemus.fi
Hakemus ei ole sitova. Alustava vuokralaisvalinta tehdään hakemusten perusteella. Asuntoa on mahdollista käydä katsomassa ennen lopullista vuokrauspäätöstä tai esittely voidaan järjestää myös videopuhelun välityksellä.

If you are interested, submit the application through www.asuntohakemus.fi

Perustiedot

Sijainti
Pyynikintori 1 A, 33230 Tampere
Kaupunginosa
Amuri, Pyynikinrinne, Pyynikki
Kohdenumero
10103209
Kerros
3 / 6
Asuinpinta-ala
62 m²
Kokonaispinta-ala
62 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+avok+kph+vh
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Astianpesukone, erillinen uuni, induktioliesitaso, integroidut kodinkoneet, jääkaappi-pakastin, liesituuletin, mikroaaltouuni
Kylpyhuoneen varusteet
Allaslaatikosto, kääntyvä suihkuseinä, laatoitettu, peili, pesukoneliitäntä, suihku
Säilytystilat
Varastotilat: Kellarikomero, vinttikomero
Tulevat remontit
2025: Korvausilmaventtiileiden avaus ja liesituulettimien irrotus hormista / Helmerin ilmanvaihdon toimivuuden parantaminen / Vesikaton huoltomaalaus ja kuntoarvion korjaustoimenpiteet / 2026: Julkisivun ja parvekkeiden kuntotutkimus / Huoneistojen LVIS-kalusteiden tarkastus / 2027: Hissin kunnostus
Asumistyyppi
Vuokra

Hinta

Vuokra
1 190 €
Vuokra-aika
Toistaiseksi voimassaoleva - Ensimmäinen mahdollinen irtisanomisajan alkamispäivä on 11 kuukauden kuluttua vuokrasopimuksen alkamisesta, minkä jälkeen irtisanomisajan alkamispäivä on irtisanomiskuukauden viimeinen päivä. <br /> <br />Ennenaikaisen irtisanomisen sopimuskorvaus on 1,5 kk:n vuokra.

Asuinkustannukset

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu: 20.00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Sähkösopimus: Vuokralainen tekee, Lämmitys sisältyy vuokraan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Pyynikintori 1
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1928
Kerroksia
6
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Energialuokka
F2018
Energiatodistus
Kyllä
Lämmitys
Kaukolämpö

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
pesutupa, taloyhtiösauna, ulkoiluvälinevarasto
Pintamateriaalit
Laminaattilattiat

Uusimmat artikkelit

Katso kaikki ajankohtaiset