Etusivu Vuokrattavat kohteet 55 m² Isokaari 3 B, 00200 Helsinki 2h+k+kph+vh – Oikotie 23240041

990 € 55 m²

Isokaari 3 B, Lauttasaari, Länsi-Helsinki, Myllykallio, Eteläinen, Läntinen, Etelä-Helsinki, Helsinki 2h+k+kph+vh

Vuokraturva Oy LKV [A] Helsinki (myyntikohteiden osalta katso Myyntiturva)

www.vuokraturva.fi

Teollisuuskatu 21, katutaso, 00510 Helsinki

Vuokra
990 €
Asuinpinta-ala
55 m²
Huoneita
2
Kerros
1
Rakennusvuosi
1946
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lauttasaari, Länsi-Helsinki, Myllykallio, Eteläinen, Läntinen, Etelä-Helsinki
Kaupunki
Helsinki

Hyväkuntoinen ensimmäisen kerroksen, mutta ei kuitenkaan maantason koti.

Reilunkokoiset huoneet on helppo sisustaa mieleisekseen.

Keittiö on remontoitu ja hyvin varusteltu. Makuuhuone on valoisa ja kaikista asunnon ikkunoista on näkymät rauhalliselle pihalle.

Vaatehuoneen lisäksi asuntoon kuuluu sekä kellari- että vinttikomero, joten säilytystilaa on runsaasti.

Kylpyhuone on remontoitu ja pesukoneliitännällä varustettu.

Hyvät palvelut ja kulkuyhteydet ovat ulottuvillasi, bussilla pääsee päätien varresta hetkessä keskustaan, metrollekin on lyhyt kävelymatka.

Myös merenranta on välittömässä läheisyydessä ja erinomaiset ulkoilureitit odottavat kulkijaansa.

Lauttasaari, onnellisten saareksikin kutsuttu, on monen unelmien asuinalue. Saarella on upeita kävely- ja pyöräilyreittejä, jotka johdattavat viihtyisille mökkialueille, luontoon, upeille rannoille ja rantakallioille. Talvisin puistoissa on hiihtolatuja.

Saarella on monipuoliset peruspalvelut, löytyy mm. useampi ruokakauppa, kirjasto sekä harrastusmahdollisuuksia. Ravintolatarjontakin on ihastuttavan laaja. Kulkuyhteydet ovat mainiot, mm. metrolla pääset liikkumaan kätevästi. Autoilija hurauttaa Länsiväylälle sekä Kehä I:lle hetkessä.

Meri näyttelee isoa roolia saarella, ja kirkkaina päivinä saa nauttia upeista auringonnousuista ja -laskuista meren äärellä. Alue huokuu rauhaa, ja kuitenkin ydinkeskusta on melkein näköetäisyydellä.

Hae tätä asuntoa kätevästi osoitteessa www.asuntohakemus.fi
Hakemus ei ole sitova. Alustava vuokralaisvalinta tehdään hakemusten perusteella. Asuntoa on mahdollista käydä katsomassa ennen lopullista vuokrauspäätöstä tai esittely voidaan järjestää myös videopuhelun välityksellä.

If you are interested, submit the application through www.asuntohakemus.fi

Perustiedot

Sijainti
Isokaari 3 B, 00200 Helsinki
Kaupunginosa
Lauttasaari, Länsi-Helsinki, Myllykallio, Eteläinen, Läntinen, Etelä-Helsinki
Kohdenumero
10106304
Kerros
1 / 5
Asuinpinta-ala
55 m²
Kokonaispinta-ala
55 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+kph+vh
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Astianpesukone, astianpesukoneliitäntä, jääkaappi-pakastin, liesituuletin, sähköliesi
Kylpyhuoneen varusteet
Laatoitettu, peilikaappi, pesukoneliitäntä, suihku. Lisätietoja: Kuivauspatteri
Säilytystilat
Varastotilat: Kellarikomero, vinttikomero, Lisätietoa pysäköinnistä: Isännöitsijän kautta jonottamalla.
Asumistyyppi
Vuokra
Vapautuu
1.7.2025

Hinta

Vuokra
990 €
Vuokra-aika
Toistaiseksi voimassaoleva - Ensimmäinen mahdollinen irtisanomisajan alkamispäivä on 11 kuukauden kuluttua vuokrasopimuksen alkamisesta, minkä jälkeen irtisanomisajan alkamispäivä on irtisanomiskuukauden viimeinen päivä.

Asuinkustannukset

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu: 20.00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Sähkösopimus: Vuokralainen tekee, Lämmitys sisältyy vuokraan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Iso-Kaari 3
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1946
Kerroksia
5
Hissi
Ei
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Energialuokka
E2007
Energiatodistus
Kyllä
Lämmitys
Kaukolämpö

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
taloyhtiösauna, ulkoiluvälinevarasto
Pintamateriaalit
Lattiat laminaattia, seinät maalattu

Uusimmat artikkelit

Katso kaikki ajankohtaiset