Skip to content

SKVL Eettisen toiminnan valiokunta

SKVL Eettisen toiminnan valiokunta

SKVL:n sääntöjen mukaan liiton jäsenistä tehdyt reklamaatiot käsittelee eettisen toiminnan valiokunta. Eettisen toiminnan valiokunnalla on oikeus antaa huomautus liiton jäsenelle lainsäädännön, hyvän välitystavan tai liiton omien ohjeiden tai määräysten vastaisesta toiminnasta. Eettisen toiminnan valiokunta esittelee hallitukselle asiat, joissa ehdotetaan liiton jäsenelle muita sääntöjen mukaisia kurinpitotoimia. Valiokunta käsittelee reklamaatiot liiton hallituksen vahvistaman ohjesäännön mukaisesti.

Jokke Härmä

Puheenjohtaja   Kotimaan Kiinteistönvälitys LKV   0400 600 009   jokke.harma@kotimaan.fi

Tiina Aho

Esittelijä   SKVL   tiina.aho@skvl.fi

Tuula Friman

  Tuula Friman Kiinteistönvälitys LKV   045 863 4422   tuula.friman@tuulafriman.fi

Kristiina Jakosuo

  Jakosuo Oy   040 514 42 41   kristiina@jakosuo.com

Marja-Liisa Junkkila

  Kokkolan Asuntomarkkinointi Oy   0400 663 386   kokkolan@asuntomarkkinointi.net

Raimo Lievonen

  Asunto Kompassi Oy   040 049 6671   raimo.lievonen@asuntokompassi.fi

Jussi Mannerberg

  SKVL   050 339 6214   jussi.mannerberg@skvl.fi

Anna Oksanen

  Lukander Ruohola HTO Oy   010 320 8428   anna.oksanen@lrhto.fi

Tuula Sario

  LexLegato   0400 721252   tuula.sario@gmail.com