Skip to content

SKVL Vuokravälitysvaliokunta

SKVL Vuokravälitysvaliokunta

Vuokravälitysvaliokunta käsittelee vuokravälitykseen liittyviä kysymyksiä sekä kerää siihen liittyvää tietoa. Valiokunta päivittää jäsenistön vuokravälitykseen liittyvät palvelutarpeet ja pyrkii yleisesti nostamaan vuokravälitysalan imagoa. Valiokunta pyrkii vaikuttamaan myös vuokravälityslainsäädännössä mahdollisesti havaittuihin epäkohtiin, sekä on yhteydessä valvoviin viranomaisiin, kuten Aluehallintovirastoon ja kuluttajasuojaviranomaisiin. Valiokunta tekee yhteistyötä myös Suomen Vuokranantajat ry:n ja Vuokralaiset VKL ry:n kanssa.

Timo Metsola

Puheenjohtaja   Vuokraturva Oy, Helsinki   timo.metsola@vuokraturva.fi

Tiina Aho

Sihteeri   SKVL   tiina.aho@skvl.fi

Arif Hamidulla

  Kiinteistötoimisto Takio LKV   041 537 6060   arif@takio.com

Merja Natunen

  Espoon Kiinteistönvälitys Merja Natunen LKV   0500 520 920   merja.natunen@merjanatunenlkv.fi

Jaana Nikula

  LIT Vuokrahuoneistot   jaana.nikula@lit.fi

Sami Sillanpää

  Porin Vuokralukaali Oy   020 798 3226   sami.sillanpaa@vuokralukaali.com

Tero Tahkola

  Kiinteistö-Tahkola Oulu Oy   0400 695 815   tero.tahkola@kiinteistotahkola.fi