Skip to content

SKVL Alueneuvosto

SKVL Alueneuvosto

Alueneuvosto toimii hallituksen apuna ja sen valvonnan alaisena. Alueneuvoston valitsee liittokokous kalenterivuodeksi kerrallaan. Se käsittelee liiton hallituksen sille esittämiä asioita ja tekee hallitukselle ehdotuksia sekä kannannottoja liiton tulevan toiminnan edistämiseksi. Erityisenä painopistealueena on liiton alueellinen työ. Alueneuvosto kokoontuu vuoden aikana kolme kertaa.

Tuula Friman

  Tuula Friman Kiinteistönvälitys LKV   045 863 4422   tuula.friman@tuulafriman.fi

Reija Kaskimäki

  Asuntokamari LKV Oy   040 5559 182   reija.kaskimaki@asuntokamari.fi

Hilkka Kivelä

  Asuntokolmio Oy - Oulu   050 564 8998   hilkka.kivela@asuntokolmio.fi

Harry Lockmer

  Lockmer LKV   harry@lockmerlkv.fi

Marko Palhomaa

  Palhomaa Oy - Aitoasunnot   marko.palhomaa@aitoasunnot.fi

Sanna-Mari Poutiainen

  Kotiputiikki LKV   040 739 1598   sanna-mari.poutiainen@kotiputiikki.fi

Markku Rautanen

  LKV M.Rautanen Oy   09 665 272   markku.rautanen@mrautanen.com

Mikko Savolainen

  Kiinteistönvälitys LKV Savolin Oy   mikko.savolainen@savolin.fi

Toini-Maria Uhlbäck

  Asunto Kompassi Oy   041 466 9650   toini-maria.uhlback@asuntokompassi.fi

Esko Vesasto

  Kiinteistö-Vesasto Oy LKV [A]   0400 630 440   esko@vesasto.fi

Risto Volanen

  Pasi Volanen Oy   0500 490 489   risto.volanen@volanen.fi