Skip to content

Hallitus

Hallitus

Hallitus käyttää liiton toimeenpanovaltaa. Hallitus edustaa liittoa ja hoitaa sen asioita liittokokousten päätösten mukaisesti sekä johtaa liiton edunvalvontatyötä. Hallitus seuraa toimintasuunnitelman toteutumista sekä taloudellisen tilanteen kehittymistä säännöllisesti hallituksen kokouksissa. Hallitus kokoontuu tarpeen mukaan noin 8 kertaa toimintavuoden aikana. Hallitukseen kuuluu puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan lisäksi 6 varsinaista jäsentä sekä 2 varajäsentä.

Tero Tahkola

Hallituksen pj.   Kiinteistö-Tahkola Oulu Oy   0400 695 815   tero.tahkola@kiinteistotahkola.fi

Anne Hietala

  Annhouse LKV   044 750 9670   anne.hietala@veranta.fi

Pertti Jääskeläinen

  Sisä-Suomen Asuntokeskus LKV   050 385 8380   pertti.jaaskelainen@asuntokeskus.eu

Tomi Keto-Tokoi

  Asunto Kompassi Oy   0400 623 671   tomi.keto-tokoi@asuntokompassi.fi

Tuula Lindström

  Kaupunki- ja Maakiinteistö Oy LKV   0400 324531   tuula.lindstrom@maakiinteisto.fi

Merja Natunen

  Espoon Kiinteistönvälitys Merja Natunen LKV   0500 520 920   merja.natunen@merjanatunenlkv.fi

Ingemar Tåg

  Förmedlingsbyrå - Välitystoimisto Ingemar Tåg Ab/Oy   050 414 5060   ingemar.tag@gmail.com

Antti Naukkarinen

Varajäsen   Hannu Naukkarinen Oy   040 519 0811   antti.naukkarinen@hannunaukkarinen.fi

Markku Rautanen

Varajäsen   LKV M.Rautanen Oy   09 665 272   markku.rautanen@mrautanen.com

SKVL numeroina

n.
toimistoa
n.
välittäjää
n.
kohdetta myynnissä
%
asiakas­tyytyväisyys

Tee jäsenhakemus

Tee jäsenhakemus ja liity SKVL:n jäsenyritysten kasvavaan joukkoon!

Ota yhteyttä

Onko sinulla kysyttävää Suomen Kiinteistönvälittäjät ry:n toiminnasta?